Δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσουν οι κηδεμόνες της Α΄ Λυκείου

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών της Α΄ Λυκείου,

ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται καλό φθινόπωρο και καλή σχολική χρονιά!

Μέχρι και την Πέμπτη 28/9/2023 οι κηδεμόνες της Α΄ Λυκείου πρέπει να προσκομίσουν στο σχολείο ( είτε οι ίδιοι, είτε τα παιδιά τους, είτε κάποιος συγγενής πρώτου βαθμού ) τα εξής δικαιολογητικά:

1. Υπεύθυνη δήλωση του γονέα που έκανε την εγγραφή του μαθητή στο e-eggrafes, με το δικό του e-mail, το κινητό και το σταθερό τηλέφωνο. Στο μέιλ αυτού του κηδεμόνα θα στέλνονται οι απουσίες του μαθητή και σημαντικές σχολικές ανακοινώσεις.
  2. Υπεύθυνη δήλωση του άλλου γονέα, με τα δικά του στοιχεία ( e-mail, σταθερό και κινητό τηλέφωνο ).
  3. Εκτύπωση της εγγραφής του μαθητή στο e-eggrafes.
  4. Φωτοτυπία των πιστοποιητικών δυσλεξίας και άλλων μαθησιακών δυσκολιών των μαθητών.
  5. Το ΑΔΥΜ ( γνωμάτευση γιατρού ή νοσοκομείου ) που αφορά την ικανότητα ή μη του μαθητή να συμμετάσχει στο μάθημα της Γυμναστικής. Το ΑΔΗΜ εκδίδεται από γιατρό και έχει ισχύ και για τις τρεις τάξεις του Λυκείου.

Για τα δικαιολογητικά 1, 2 και 5 σάς επισυνάπτουμε σχετικά υποδείγματα.

Δρ Πέτρος Γιατζάκης

Υποδείγματα: