Καλή σχολική χρονιά! Ενημέρωση…

Κρυονέρι, 5/9/2023

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Κρυονερίου σας εύχονται καλό φθινόπωρο και καλή σχολική χρονιά!

Εν όψει του ανοίγματος των σχολείων την επόμενη εβδομάδα θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε τα εξής:

1. Ο Αγιασμός θα γίνει την ΔΕΥΤΕΡΑ 11/9/2023 και ώρα 09:45 π.μ.
  2. Οι μαθητές/μαθήτριες πρέπει να έχουν όλοι μαζί τους τις σχολικές τους τσάντες.
  3. Θα δοθούν στους μαθητές/μαθήτριες τα σχολικά τους βιβλία, όσα έχουν φτάσει ήδη στα σχολεία.
  4. Θα δοθεί πρόχειρο ωρολόγιο πρόγραμμα για την πρώτη εβδομάδα.
  5. Οι μαθητές της Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ πρέπει να δηλώσουν την δεύτερη ξένη γλώσσα που θα παρακολουθήσουν.

Η επιλογή θα γίνει μεταξύ Γερμανικών και Γαλλικών.

Οι γονείς των μαθητών της Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ θα συμπληρώσουν και θα υπογράψουν την υπεύθυνη δήλωση για την δεύτερη ξένη γλώσσα που σας επισυνάπτουμε, και θα την δώσουν στα παιδιά τους για να μας τις παραδώσουν την Δευτέρα 11/9/2023.

Μπορείτε να κατεβάσετε εδώ την υπεύθυνη δήλωση για την δεύτερη ξένη γλώσσα.

Με θερμούς φιλικούς χαιρετισμούς

Ο Δ/ντής του ΓΕΛ Κρυονερίου